Weekendowe zmagania drużyn LKS Zieleńczanka

Po okresie trudnych warunków pogodowych rozgrywki we wszystkich grupach wiekowych ruszyły w końcu pełną parą. Poniżej informacje z ostatnich zmagań.

SKRZATY
Skrzaty z rocznika 2011 wzmocnione trójką kolegów z rocznika 2010 rozgrywały w sobotę 13 maja turniej w Słomnikach. Turniej ten był turniejem innym niż zwykle dlatego, że z powodu choroby trenera w jego role wcielił się jeden z rodziców. Skrzaty wygrały dwa z czterech meczy, przy odrobinie szczęścia bilans ten mógłby być lepszy. Należy również zwrócić uwagę na to,że o sile drużyny decydowały osoby o rok młodsze, z całkiem dobrym skutkiem.
Panu Andrzejowi dziękuje za zastępstwo a reszcie rodziców za zaangażowanie- Trener Damian

ŻAKI

Starsze żaki z rocznika 2008 rozgrywały również swój turniej w Słomnikach. Pomimo pięknej pogody frekwencja wśród naszych młodych graczy nie była rewelacyjna. Na turniej stawiło się tylko 5 (!?) zawodników: Milo Pikuła, Krzysiek Gumula, Franek Dec, Kuba Orłowski i Maciek Tront. Na dodatek obowiązki prywatne trenera Adriana nie pozwoliły mu na kierowanie naszą drużyną. Takie osłabienie musiało odbić się na grze naszych zawodników. Pomimo świetnego przygotowania i bardzo dobrej postawy pierwszy mecz zakończył się porażką 1:3 z drużyną Wieczysta Kraków. W kolejnym meczu ze Skalanką zabrakło odrobinę szczęścia: po dwóch błędach w obronie nasza drużyna straciła dwie bramki i do końca meczu nie udało się poprawić wyniku – wszystko dzięki dobrej postawie bramkarza przeciwników, który bronił świetne strzały naszych napastników. W 3cim meczu w końcu szczęście uśmiechnęło się do nas: w starciu z drużyną gospodarzy strzeliliśmy 1 bramkę i do końca nie oddaliśmy prowadzenia. Żaki walczyły bardzo dzielnie, tym bardziej, że drużyna gospodarzy bardzo wysoko pokonała wcześniej Wieczystą i Skalankę. Na koniec Żaki zagrały mecz derbowy z drużyną Bibiczanki. Wcześniejsze zwycięstwo z gospodarzami podbudowało naszych graczy i nie pozostawili żadnych złudzeń kto jest panem boiska – Bibiczanie dosłownie 2 czy 3-krotnie wkroczyli na naszą połowę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, który w żaden sposób nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Można to przypisać temu, że nie mieliśmy ANI JEDNEGO zawodnika na zmianę, co spowodowało spore zmęczenie zawodników (dla przykładu gospodarze wystawili do turnieju 15 zawodników).

ORLIKI

W niedzielę na obiektach Zieleńczanki odbył się turniej w ramach rozgrywek MZPN dla orlików (grupa 2). Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze strzelając 28 goli i nie tracąc żadnego!!!! Jednak ważniejsza od wyniku była zespołowa gra naszej drużyny i aktywny udział wszystkich zawodników.
Wyniki meczów naszej drużyny:
LKS – Grębałowianka I Grębałów 10-0;
LKS – Prądniczanka Kraków 6-0;
LKS – Bibiczanka Bibice 5-0;
LKS – Piast Wołowice 2-0;
LKS – TS Węgrzce 5-0.
Gratulujemy znakomitego występu drużynie oraz trenerowi.

MŁODZIKI

Młodziki 2: Zwycięstwo nad Maszycanką. W niedzielne przedpołudnie drużyna młodzików rozegrała na stadionie w Zielonkach spotkanie ligowe przeciwko Maszycance Maszyce. Mecz lepiej zaczęli goście, wychodząc na jednobramkowe prowadzenie, ale bramki Filipa Wszołka i Oskara Wanowicza dają nam minimalne prowadzenie do przerwy. Po przerwie Maszycanka zdobywa bramkę po uderzenie z rzutu wolnego, ale dwie bramki wszędobylskiego Aleksandra Wszołka dają nam wygraną 4:2. Brawo za walkę!
Zieleńczanka II – Maszycanka 4:2 Bramki: F.Wszołek, O.Wanowicz, A.Wszołek x2

Młodziki 1: w sobotni poranek mecz wyjazdowy rozgrywała drużyna Młodzików 1. Ich przeciwnikiem była utytułowana drużyna Pogoni Miechów. Nasz zespół pomimo świetnej postawy na boisku musiał uznać wyższość rywali. Spotkanie zakończyło

TRAMPKARZE

Nasi trampkarze w sobotnie południe grali wyjazdowe spotkanie (podobnie jak Młodziki 1) z zespołem Pogoni Miechów. Drużyna Pogoni jeszcze w ubiegłym sezonie grała w 2 lidze trampkarzy. Pomimo ogromnej woli walki po stronie naszej drużyny musiała ona uznać wyższość rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2. W drugiej połowie niestety znów tylko gospodarze strzelali bramki. Ostatecznie Trampkarze przegrali 0:5. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu szybko zapomną o porażce i wyjdą z podniesionymi głowami na murawę!

SENIORZY

Ależ przełamanie !!!
W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Do Cegielni w Zielonkach spotkały się drużyny LKS Zieleńczanka oraz wicelidera tabeli, Grębałowianka Kraków.
Nasi chłopcy, których po raz pierwszy poprowadził w oficjalnym meczu Michał Żywczak, wyszli na mecz zupełnie bez kompleksów i strachu przed przeciwnikiem.
Pierwsza, zakończona bezbramkowym remisem, połowa była pełna płynnej gry, dynamicznych kontr i pięknych parad bramkarzy.
W drugiej połowie zawodnicy z Zielonek zaczęli atakować całą drużyną, akcje były płynne i skuteczne. Wynikiem był piękny gol zdobyty głową w 72. minucie przez Maksa Małka. Po nerwowej końcówce zwycięstwo gospodarzy przypieczętował pięknym golem debiutant Dariusz Nowak !!!
Niestety z powodu urazu boisku już w pierwszej połowie musiał opuścić “El Pistoleiro” Artur Katarzyński. Katar, życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności !!!
Odnotować również należy świetny doping dla gospodarzy, pojawiła się nawet pirotechnika stadionowa !!! ;)
Dziękujemy za walkę !!!

LKS Zieleńczanka – Grębałowianka Kraków 2:0

Skład Zieleńczanki:
1. Daniel Prochal, 9. Michał Żywczak (90′ Adrian Baran), 10. Jakub Rozwadowski, 8. Adrian Kaczkowski, 13. Dawid Dragosz, 7. Artur Katarzyński (40′ Arkadiusz Kardas), 16. Karol Baran, 6. Maksymilian Małek, 15. Karol Chrząstowski (45′ Dariusz Nowak), 2. Janusz Żyborski (72′ Patryk Ćwikliński), 18. Patryk Rożek