O klubie

 STATUT

REGULAMIN

REGULAMIN KARTY CZŁONKOWSKIEJ KLUBU

.

Początki działalności Ludowego Klubu Sportowego “Zieleńczanka” sięgają 1946 roku. Przez 73 lata swojej działalności klub z Zielonek doświadczał wielu wspaniałych chwil, wielokrotnie odnosząc sukcesy w swoich klasach rozgrywkowych i w Pucharze Polski. W ostatnich latach dzięki charyzmie i tytanicznej pracy ludzi związanych z klubem, struktury klubu oraz zasady jego funkcjonowania zostały diametralnie zmienione. Młoda, wyszkolona kadra, profesjonalne zarządzanie, merytorycznie przygotowany pion szkoleniowo – treningowy oraz perfekcyjnie opracowane strategie długofalowego rozwoju klubu – to tylko niektóre silne strony nowego oblicza Klubu.

 Klub położony w zacisznym miejscu z doskonałymi warunkami glebowo-klimatycznymi stwarza  znakomite warunki szkoleniowe:
Baza treningowa:

-W fazie projektu – budowa  hali pneumatycznej z nawierzchnią sztuczną i siłowni zewnętrznej);
– 2 pełnowymiarowe płyty boiska o doskonałej naturalnej nawierzchni, jedna z pełnym oświetleniem i tablicą wyników;
– mini boisko 20×20;
– boisko do piłki plażowej;
– budynek klubowy z pełnym zapleczem

Drużyny LKS Zieleńczanka:

Obecnie posiadamy 8 zespołów / 15 grup/
– seniorzy (V liga)
– juniorzy młodsi (I liga MZPN)

– trampkarze ( II liga MZPN)
– młodziki (I i III liga MZPN oraz liga gminy Zielonki) – 2 grupy
– orliki (liga MZPN)- 3 grupy
– żaki (liga MZPN)- 3 grupy
– skrzaty (drużyna naborowa)- 3 grupy

-drużyna żeńska

Drużyny piłkarskie Zieleńczanki

Ewenementem jest posiadanie w tak małym klubie o charakterze środowiskowym ok. 230 zawodników, z czego aż ok. 85 % nie ukończyło 16 roku życia.

W 2006 roku w Zielonkach przy klubie LKS „Zieleńczanka” powstała drużyna piłkarska dziewcząt. Która w swojej krótkiej 3-letniej działalności osiągała duże sukcesy sportowe m.in. 8 miejsce w Małopolsce w roku 2007 i 4 miejsce w roku 2008 w kat. juniorek starszych.

Przede wszystkim ekipa dziewcząt była grupą młodzieżową stale trenującą w której panowała świetna atmosfera, dzięki kapitan ówczesnej drużyny – Wiolety Najduchowskiej, która mobilizowała dziewczęta. Trenerem przez dwa lata był Tomasz Dudek, następnie dziewczęta prowadziła Wioletta Handzel. Sukcesem dużym było wypromowanie zieloneckiego talentu w piłce nożnej Anny Maciaś, która przez rok grała w kadrze Małopolski. Aktualnie reprezentuje CKPiR w zawodach lekkoatletycznych.

W 2007 roku drużyna seniorów Zieleńczanki awansowała do VI ligi.

W ostatnich dwóch latach dzięki olbrzymiej pracy osób związanych z klubem udało się m.in. wprowadzić marketing sportowy, ustabilizować pion szkoleniowo – treningowy oraz opracować strategie długofalowego rozwoju klubu. W poprawie wizerunku klubu udało się m.in. uruchomić dwa boiska piłkarskie (których nawierzchnie testują oprócz drużyn Zieleńczanki ekipy z ekstraklasy), zakupić trybunę, wybudować plac zabaw, boisko do piłki plażowej oraz parking jak i również dobudować budynek klubowy.

W 2011 roku, na 65-lecie klubu, Zieleńczanka dokonała historycznego awansu do IV ligi.  To niebywały sukces sportowy dla tak małego klubu.


Fot. Zieleńczanka Zielonki 2011/2012

Klub popularyzuje piłkę nożną w regionie poprzez rozgrywki ligowe i pucharowe seniorów, ligowe spotkania młodzieży i organizacja turniejów piłkarskich oraz zapraszając znane drużyny z całej Polski i z zagranicy. Przykładem mogą być takie zespoły piłkarskie jak: Wisła Kraków, Lech Poznań, Groclin Dyskobolia, Arka Gdynia czy Polonia Warszawa. W Zielonkach trenowały również reprezentacje: Anglii U-16 ISFA i Polski U-16 i U-18. Zainteresowanie Zielonkami wśród znanych polskich klubów jest duże. Większość przyjeżdża na 2-3 dniowe zgrupowania przedmeczowe z krakowskimi drużynami z T-Mobile Ekstraklasy (Wisła, Cracovia). Korzystają z przygotowanej oferty, kwaterują się w pobliskim hotelu i trenują w zaciszu na obiektach klubowych.

Zieleńczanka współpracuje z Gminą, Sołectwem i Kółkiem Rolniczym Zielonki, również z Zespołem Szkół w Zielonkach (szkołą wyróżnioną za wychowanie) oraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji gdzie zwłaszcza zimą korzysta z hali widowiskowo-sportowej.

Klub współpracuje również ze znanymi i doświadczonymi środowiskami piłkarskimi:
m.in. od 2007 r. ze szkółką piłkarską TS „Wisła” Kraków, agencją AMG SPORT czy piłkarzem Łukaszem Surmą, który jako właściciel Akademii Piłkarskiej zgodził się odwiedzać Zielonki, na treningi pokazowe dla naszej młodzieży. Natomiast trenerzy z Zieleńczanki są animatorami zajęć dla najmłodszych przed meczami pierwszej drużyny Wisły Kraków.

Klub korzysta z pomocy ludzi dobrej woli, sercem związanych z Zieleńczanką jak i również pomocy sponsorów:

Zieleńczanka współpracuje z mediami sportowymi w Małopolsce. Wyróżnić należy „Dziennik Polski” oraz portale internetowe „SportoweTempo.pl”, „Futbol Małopolska”, „KobiecaPilka.pl” czy lokalne Wiadomości Gminy Zielonki.

Ideą i celem klubu piłkarskiego Zieleńczanka jest krzewienie kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy ze szczególnym uwzględnieniem stworzenia warunków dla czynnego uprawiania piłki nożnej a także zabezpieczenia procesu szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Zieleńczanka stawia na pracę z młodzieżą. Pomaga wybijać się młodym talentom futbolu, promując ich w wyższych klasach rozgrywkowych bądź polecając innym zespołom.

Klub po ukształtowaniu nowego zarządu obok wizytówki pracy z młodzieżą również uporczywie stara się o budowę kolejnego boiska trawiastego, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Stworzyłoby to wówczas świetne warunki dla szkolenia piłkarskiego młodzieży i nie tylko oraz być może dla mających powstawać w Polsce ośrodków rekreacyjno-sportowych lub piłkarskich.

Pierwszy raz w historii Zielonki grały na poziomie w IV ligi. Zieleńczanka występowała w gronie takich zespołów jak Hutnik Kraków, który grał w ekstraklasie, czy Trzebinia/Siersza. Awans został przypieczętowany w meczu na szczycie dwoma najważniejszymi, bo decydującymi golami grającego trenera Krzysztofa Szumca i ówczesnego prezesa klubu Tomasza Dudka. To dla zespołu wielka radość z osiągnięcia tak dużego sukcesu piłkarskiego a zarazem nie lada wyzwanie organizacyjne.

Zieleńczanka ponownie od sezonu 2013/2014 występowała w IV lidze. Od sezonu 2014/2015 Zielonki grają w V lidze. Zadaniem mocno odmłodzonego zespołu, który już w większości tworzą zawodnicy z Zielonek, jest ofensywna i skuteczna gra. Wszystkich informujemy, że zielonecka drużyna rywalizuje wg kampanii: “Walczymy o zwycięstwo w każdym meczu”.

Nasz adres:
siedziba: ul. Zielone Wzgórze 14z
obiekty: ul. Do Cegielni
32-087 Zielonki

Kontakt z klubem:
Prezes: Michał Rożek, tel. 604 766 897

zielenczanka@outlook.com

Portal klubowy:
www.zielenczanka.com,

Zachęcamy do współpracy!

Zapraszamy do Zielonek!